Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Akce Den za obnovu lesa v Říčanech na Moravě

15.10.2021 | Lesy ČR

Den za obnovu lesa, tak nese název největší tuzemská lesnická akce, určená pro širokou veřejnost, která se koná na třinácti místech po celé republice. Akce se uskuteční v sobotu 16. října v Říčanech na Moravě. Sázet se budou například aleje jeřábu břeku a hrušní. Přidejte se! 


Den za obnovu lesa, největší tuzemská lesnická akce pro veřejnost, se koná ve všech krajích. Například na jižní Moravě budou lidé v sobotu 16. října sázet lesy nové generace v Říčanech na Moravě, asi dvacet kilometrů od Brna a pět od sjezdu z dálnice D1 49°13’37.9″N 16°21’53.3″E – Mapy Google na Ostrovačice. Kromě toho zkusí pod vedením lesníků měření kmenů a stojících stromů, uvidí tažné koně při práci v lesích i ruční odkorňování dříví a děti čeká deset stanovišť zaměřených na zručnost, smysly, znalosti o lese a zvěři a také různé pohybové aktivity, tedy cesta malého lesníka. Ve 14:30 hodin vysadíme aleje jeřábu břeku a hrušní, pomůže například hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich nebo herec, zpěvák a divadelní režisér Petr Gazdík.

Lokalitě se říká na Hradisku. Dříve tam stála Říčanská tvrz opředená mnoha pověstmi a dnes na jejím místě najdete pamětní kámen i lesní posezení a také červenou turistickou značku. Takže se lesnický Den dá spojit i s výletem.

Přijďte.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Lesy ČR

Zdroj fota: Facebook Lesy ČR

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz