Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Akce Týden bez odpadu v Ochozu u Brna

31.8.2019 | Ochoz u Brna

2. - 8.9. 2019 je mezinárodní událost Týden bez odpadu, jejímž cílem je zvýšit povědomí o hromadění odpadu a inspirovat lidi k jeho omezení. Letos se do akce zapojí i Ochoz u Brna. 

 


 

Tato událost se koná v Ochozu u Brna 7. zaří v sobotu na faře.

 

Program začíná v odpoledních hodinách ve 14 hodin, kdy začne přednáškou a besedou Život bez odpadu - proč a jak? od Libora Mikulica. Ve 14.45 hod. bude přednáška a beseda o Biozemědělství od Miloše Pátka a Svazu ekologických zemědělců, ve stejný čas se bude konat i zážitkový seminář a beseda s Irenou Kolčárkovou (kapacita je omezena), od 15-16.30 hod. na farní zahradě bude Bezodpaďák neboli autorské pohádkové divadlo přichystané pro dětské návštěvníky, v 15.45 bude přednáška, beseda a prezentace projektu Bezobalové obchody a nakupování, dále v 16.15 se bude konat přednáška a beseda Fenomén globálního oteplování: Co má společního s odpady? a program bude zakončen v 17.15 až do 19 hodin promítáním EKOfilmů.. 

 

Jako doprovodný program je přichystaný první ochozský BLEŠÁK, kam můžete přínést své nepotřebné věci na prodej, darovat či vyměnit a to všechny věci, které se vejdou zhruba do jedné krabice od banánů. Dále budete mít možnost si vyrobit látkové pytlíky, špeky z PET lahví. 

 

Jako občerstvení bude biopiknik - grilovaná žebra a biopivo z produkce NAŠE FARMY a občerstevní pro malé návštěvníky. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: ochozubrna.cz

Zdroj fota: pixabay.com 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Nejčtenější v jihomoravském kraji:

Filtryvody.cz