Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Brno má novou rozhlednu v oboře Holedná

26.1.2021 | Brno

Tři roky od vítězství v participativním rozpočtu se myšlenka rozhledny v oboře Holedné stala skutečností. Více než 35. metrová věž s 208 schody čeká od 15. prosince na první odvážlivce, které neodradí ani studené počasí.

 


 

V Brně a okolí najdeme několik rozhleden, např. v Komárově, na Ostré horce nebo na Kamenném vrchu. Rozhledna v oboře se ale může pyšnit tím, že je mezi brněnskými nejvyšší.

 

Rozhlednu postavila a k další péči o ní se zavázala městská společnost Lesy města Brna, která spravuje celou přilehlou oboru. Realizace vyšla na 8 milionů korun. Výroba konstrukce rozhledny a její následná stavba zabraly necelý rok. Je ve stejném režimu jako celá obora Holedná, tedy celoročně přístupná a zdarma.

 

Nápad obohatit oboru Holednou o tuto atrakci se v prvním ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás umístil na bronzové příčce. 

 

V původním návrhu se počítalo s dřevěnou, asi dvacetimetrovou rozhlednou. Při terénním průzkumu pomocí roku se ale ukázalo, že by výšku rozhledny, kterou umožňuje dřevěná konstrukce, mohly v dohledné době přerušit okolní stromy. 

 

Rozhledna je nakonec vyrobená z ocele a má 13 pater. Návštěvníci vystoupají po 208 schodech a na oboru a Brno shlédnou z plošiny ve výšce 34,32 metrů.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: brno.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz