Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Brno má své broukoviště a doupné stromy

6.3.2020 | Brno-střed

Městská část Brno-střed má kromě historického centra a zastavěných části také řadu ploch zeleně, keřů a stromů, o které pečuje. Jedná se o zhruba 75 hektarů ploch. 


Nejde pouze o sečení trávy a výsadbu zeleně, ale i o péči o drobné živočichy, kteří žijí mezi námi. Město proto staví nejen krmítka a budky pro ptáky, ale i například broukoviště a doupné stromy. 

Broukoviště vzniká osázením vhodných kusů kmenů stromů v kombinaci s kameny na klidnějším místě v parku. Jedná se o vytvoření přirozeného zázemí a hlavně zimoviště pro drobné živočichy, hmyz a třeba i ježky. Slouží zároveň i jako výuková pomůcky pro děti. Jedno takové je umístěno na Kraví hoře. 


V nejbližších dnech město připravuje také označení doupných stromů, které slouží ptákům jako hnízdiště a úkryt v průběhu celého roku. Jedná se o stromy, které poskytují ve svých přírodních dutinách útočiště pro drobné ptactvo, jako jsou sýkorky, kosi a strakapoudi, ale i sovy nebo třeba puštíci a kalousi. Nezřídka je využijí také veverky a netopýři. Doupné stromy najdeme u Anthroposu a ve svahu pod Kamplikovou ulicí.  

Označení stromů je důležité, neboť zajístí informovanost kolemjdoucích a zároveň klid ptactvu.

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: brno-střed.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz