Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Bučovice mají speciálně upravené auto pro seniory

4.2.2019 | Bučovice

Sanitka

Po ulicích Bučovic už pár týdnů jezdí speciálně upravený vůz, který slouží pro seniory. Jezdí po Bučovicích a jejich okolí, slouží primárně pro lidi, kteří potřebují odvézt do nemocnice na Žlutém kopci. Cena za službu je patnáct korun za kilometr. Službu si lidé mohou jednoduše objednat na tel. 777 189 200 nebo 734 752 742.


Zvenku by si ho leckdo spletl se sanitkou, zevnitř vypadá jako minibus. Řeč je o vozu značky Mercedes řady Spinter, který už několik týdnů jezdí nejen po ulicích Bučovic. Z jeho kapoty se lidé dočtou, že je odveze k lékaři, do kostela, obchodu i do cukrárny, a to čtyřiadvacet hodin denně. Jde o novou službu, která vznikla díky spolupráci podnikatelky Dáši Korábové z Bučovic a brněnského Masarykova onkologického ústavu, a zájemci tak můžou i po Bučovících a jejich místních částek jezdit. Cena služby je patnáct korun za kilometr.

 

Dispečer a řidič vozu Libor Kříž vůz popisuje jako speciální auto pro invalidy s nízkými schody, do kterého se vejde osm lidí a tři invalidní vozíky. Primárně vůz slouží lidem, kteří potřebují odvézt do ,,nemocnice na Žlutém kopci“. Ta také službu pro své pacienty dotuje.

 

Za stejnou cenu řidič odveze i seniory bez zdravotních potíží. Věková hranice pro tuhle službu zatím nebyla určená. Pokud bude potřebovat někam odvézt i někdo mladší, řidič ho neodmítne.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Bučovické noviny 

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz