Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Cyklostezka z Brna do Vídně dostala směrovky po celé své trase

19.2.2021 | Brno

Cyklostezka vede z Brna přes Ivaň, Pasohlávky, Laa a. d. Thaya až do Vídně a měří více než 130 km. Jedná se o nejvíce bezpečnou cyklostezku v republice, jelikož celá je vedena mimo frekventované silnice. Můžete se po ní bez obav vydat i s dětmi. Po cestě je k dispozici 15 odpočívek s mapou trasy. 


 

Dobrovolný svazek obcí Cyklistická stezka Brno-Vídeň, ve kterém je sdruženo 24 měst a obcí na trase cyklostezky z Brna do Hevlína, doplnil v roce 2020 chybějící označení rakouského úseku mezinárodní cyklostezky Brno-Vídeň od Laa an der Thaya do Mistelbachu směrovkami.

 

Na projektu se nakonec díky společným jednáním finančně podílely i rakouské obce, ve kterých se značení provádělo: Laa an der Thaya, Falbach, Asparn an der Zaya a Mistelbach.

 

Cyklostezka Brno–Vídeň je tedy již po dlouhých letech příprav konečně označená směrovkami v obou směrech z Brna až do Vídně po celé trase 170 km, a cyklisté tak již nebudou muset hledat trasu rakouského úseku v mapách. 

 

Celkové náklady na označení byly 219 729 Kč, z toho 50 % hradily rakouské obce. Příspěvek města Brna na tento projekt činil 98 000 Kč. Roční příspěvek města Brna na veškerou činnost svazku je 1 525 384 Kč.

 

Redakčně upraveno. 

Zdroj: brno.cz 

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz