Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Promítání filmu A Plastic Ocean a diskuze

mapa není k dispozici

Čas
Datum - 24/04/2018
19:00 - 21:00


Přijďte na naše promítání filmu A Plastic Ocean pod záštitou Greenpeace ČR a ponořte se do hlubin oceánu.
Po filmu bude následovat diskuze s JUDr. Karolinou Žákovskou, Ph.D., právničkou specializující se na otázky životního prostředí.
Každým rokem vzniká 300 milionů tun plastového odpadu. Nutno podotknout, že pokud se situace nezmění, do roku 2050 bychom v oceánech mohli vidět plavat více plastu než ryb. „Plast je nejodolnější materiál, který kdy člověk vyrobil. Každý kousek se v určité formě na naší planetě stále nachází,“ dodává k motivaci vzniku filmu režisér.
Režisér a novinář Craig Leeson spolu s rekordmankou ve freedivingu a ekologickou aktivistkou Tanjou Streeter a celým týmem vědců odhalují šokující pravdu o úrovni znečištění a množství plastu v našich oceánech. To, co začíná jako idylický dokumentární film o krásách oceánů, končí alarmujícími záběry plastového podvodního světa.
Film bude promítán v anglickém jazyce s českými titulky.

Promítání můžete podpořit na www.plastjepast.cz/film
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=6zrn4-FfbXw
Více o filmu na: http://www.plasticoceans.org/

Film screening of OCEAN OF PLASTIC documentary (2016) and a following discussion. This “hot” topic shows how important the problem is – not only because it is made in few hours, we use them for minutes but it never decomposes…
Everyone is welcome! No booking needed.

 

Místo konání: Žerotínovo náměstí 6 , Sál Břetislava Bakaly, 60200 Brno; pořadatelé: Sál Břetislava BakalyZelené BrnoGreenpeace Česká republika

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/101634830687099/

Vstup volnýReklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz