Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Sázení vánočních jedliček

mapa není k dispozici

Čas
Datum - 14/04/2018
10:00 - 12:00


Společná jarní výsadba vánočních jedliček u lesních školek Svinošice nedaleko Vranova. Na místo vás dovede červená turistická značka z Vranova směr rozcestí U Jelínka (procházka přibližně 2 km pohodovým terénem). 

Internetová turistická mapa s cestou z Vranova

Na místo výsadby se nejlépe dostanete autobusem č. 57 (lze vystoupit na konečné zastávce Vranov smyčka; turistické rozcestí je asi 50 metrů z kopce zpět) popř. ve směru z Králova Pole a z Řečkovic autobusem č. 41 na zastávku Vranov křižovatka (odsud je na rozcestí červené značky asi 50-100 m). Příjezd je možný také po asfaltové lesní cestě z obce Lelekovice, Vranov a ze státní silnice na Svitavy se značenou odbočkou na lesní školky.

Co můžete očekávat? Výsabu slavnostně zahájí fanfáry trubačů. Na lokalitě bude připraveno místo pro zasazení Vaší jedličky, potřebné nářadí a pro hostitele drobné občerstvení a povídání o naučné stezce s mravencem Lesíkem. Na výsadbu srdečně zveme všechny malé i velké přátele lesa a přírody. Sazenice jedle bělokoré budou k dispozici i na místě.

Akce se koná ve spolupráci se spolkem Rezekvítek na stanovišti v lesích Lesů města Brna, které se na projektu také podílí.

Kontakt: Irena Mašková, e-mail: irena.maskova@veronica.cz

Stáhněte si přílohu 1: Návod, jak se o jedličku starat a pozvánka na výsadbu

 

Pořadatel: Nadace Veronica, Rezekvítek, Lesy města Brna

Zdroj: http://www.veronica.cz/?id=3&i=1455Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz