Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Farmářské trhy ve Vyškově

18.3.2022 | Vyškov

Oblíbené farmářské trhy ve Vyškově se letos poprvé uskutečnily ve středu 2. března. Konat se budou jednou za 14 dní vždy ve středu (od 8 do 17 hod). Lidé si zde mohou nakoupit uzeniny, ovčí, kravské i kozí sýry, pečivo, ořechy, mnoho druhů koření, ovoce a zeleninu, květiny, sazenice nebo třeba bylinky. Vždy bude rozhodovat sezonní nabídka. Přijďte si nakoupit a podpořit místní farmáře.


Ačkoliv je po dva roky v různé míře ovlivňovala vládní opatření, středeční Vyškovské trhy zůstaly pro nakupující i prodejce atraktivní. Na Masarykovo náměstí se vrátí ve středu 2. března. Konat se budou v obvyklé frekvenci: jednou za 14 dní vždy ve středu. Následujícím termínem je tak 16. březen.

Prodej je plánovaný od osmi ráno do pěti hodin odpoledne. „Uplynulé dva roky jsme se museli přizpůsobovat vládním pravidlům. Ať už šlo o omezený počet stánků, potřebné rozestupy, zákaz prodeje jídla a pití k okamžité konzumaci či o povinnou dezinfekci. A k tomu samozřejmě byla období, kdy se konat vůbec nemohly. Nařízení jsme pochopitelně respektovali, ale jsme rádi, že můžou odstartovat ve formátu, na který jsou lidé zvyklí,“ zmínil místostarosta Vyškova Roman Celý. 

Prodejci nabídnou sortiment pro všednodenní nákup, rozhodovat bude sezonní nabídka. Trhy jsou naplánované do začátku listopadu, z důvodu státních svátků se nebudou konat 6. července a 28. září. 

Město s každým prodejcem sepisuje na základě elektronické přihlášky smlouvu. Trhovci se řídí jasně danými pokyny, musí mimo jiné dodržet sortiment uvedený v přihlášce. V současné podobě se do centra města sjíždějí od roku 2013. „Snažíme se jim poskytovat co nejlepší podmínky. Jakožto pořadatel vnímáme jejich případné podněty, oslovujeme ale i další prodejce, aby byla nabídka rozmanitá,“ dodal místostarosta města. 

Zájemci si znovu nakoupí uzeniny, ovčí, kravské i kozí sýry, různé druhy pečiva, ořechy, koření, ovoce a zeleninu, nejrůznější sirupy, bylinné likéry či ovocné šťávy nebo třeba zahrádkářské sazenice i potřeby, květiny a bylinky, výrobky z minerálů, dřevěné a textilní hračky či proutěné zboží.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: vyskov-mesto.cz

Zdroj fota: pixabay.com 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz