Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Hodonín má parkovací věž pro kola

18.10.2018 | Hodonín

Parkovací věž, koloV Hodoníně vyrostla parkovací věž pro kola i elektrokola hned u vlakového nádraží. Cyklisté tak mohou celých 24 hodin využít této služby pouze za 5,- Kč a pro majitele IN karty českých drah je parkování zdarma. Kola tak budou v bezpečí, protože celý prostor je monitorován kamerovým systémem.


Parkovací věž začíná sloužit cyklistům. Nabízí bezpečnou úschovu kol

Parkovací věž s automatizovaným parkováním jízdních kol, která nedávno vyrostla u železniční stanice, začne od středečního poledne 17. října sloužit cyklistům. Zařízení bude v provozu 24 hodin denně a umožní bezpečné uschování jízdních kol, včetně elektrických. Věž pojme až 118 kol. Podobné výškové kolárny „Bike Tower“ slouží cyklistům i v dalších městech České republiky. Jedná se o ocelovou prosklenou věž vysokou 11 metrů, která je vybavena automatizovaným zařízením pro úschovu jízdních kol včetně elektrických kol. Celý proces uschování a vyzvednutí kola je velmi jednoduchý a nezabere více než půl minuty. Uložení kola na 24 hodin vyjde zájemce na 5 korun, v případě, že je majitelem slevové IN karty Českých drah, má uložení svého kola dokonce zdarma. Zájemce o uložení kola obdrží při placení parkovací lístek s čárovým kódem, který si uschová pro následné vyzvednutí. Na kole je možné ponechat veškeré příslušenství, jako je cyklokomputer, osvětlení či přilba nebo tašky, protože při uskladnění kola nikdo jiný s kolem do styku nepřijde. Při vyzvednutí kola automat načte čárový kód z lístku a kolo vydá.

Úschova kola je bezpečná, prostor ve věži monitoruje kamerový systém. Uschovaná kola jsou také pojištěna proti jakémukoliv poškození a krádeži. Obsazenost věže bude možné zjistit i přes svůj telefon.

Stavba věže vyšla bezmála na 12 milionů korun včetně DPH a z 90 procent se na jejích nákladech podílejí evropské prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu.

Zdroj: http://www.hodonin.eu/parkovaci-vez-zacina-slouzit-cyklistum-nabizi-bezpecnou-uschovu-kol/d-1098340

Zdroj fota: http://www.hodonin.eu/parkovaci-vez-zacina-slouzit-cyklistum-nabizi-bezpecnou-uschovu-kol/d-1098340

Redakčně upraveno

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz