Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Hodonín oživí nové záhony lučního kvítí a trvalek

9.3.2021 | Hodonín

Předloni občané navrhli čtyři projekty, které se v průběhu let dočkají revitalizace v Hodoníně. Jeden ze čtyř projektů byl uskutečněn v loni na konci listopadu. Okolí Úřadu práce bude letos zkrášněno o záhony lučního kvítí a trvalek. 

 


První ze čtyř projektů participativního rozpočtu, které si vloni navrhli a v následné anketě vybrali občané města, se dočkali realizace. V sousedství budovy úřadu práce již v příštím roce na jaře vykvetou nové záhony, a to květnatá louka a trvalkový záhon. Založeny byly ve čtvrtek 26.11.

 

Květná louka obsahuje přibližně 55 rostlinných druhů převážně nižšího vrůstu, které jsou určeny pro sušší oblasti. Tvoří ji například hvozdík, len, třezalka, rozrazil, jejichž směs doplňují nízké kostřavy, smělek, tomka a další. K vidění bude také chrpa, kopretiny, dobromysl, šalvěj, řimbaba, heřmánek a další druhy bylin.

 

Pestrá výsadba tak nabídne na jaře barevnou podívanou, která slibuje kvetení až do podzimních měsíců a u některých druhů až do zámrazu. Rozmanitost záhonů ovšem nespočívá jen v jejich barevnosti, ale i v podpoře životního prostoru pro živočichy v městském prostředí a stím souvisejícímu rozvoji biodiverzity.

 

Kromě záhonů lučního kvítí a trvalek se připravují k realizaci také další tři projekty participativního rozpočtu, a to Workoutové hřiště s altánem na ulici Polní, Hřiště pro psy na ,,Jižňáku“ a Kapesní park. U všech tří bude do konce tohoto roku hotova projektová dokumentace a po vyřízení nezbytných povolení v prvním čtvrtletí roku 2021 se předpokládá zahájení prací.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: hodonin.eu

Zdroj fota: pixabay.com 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz