Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Lužánecký park v Brně má k dispozici další veřejný gril

8.3.2021 | Brno

Lužánecký park je nejvíce vyhledávaným relaxačním místem v Brně, byl vyhlášen za kulturní památku České republiky. Jeho počátky sahají až do 13. století, ale jako krajinný prvek byl založen v roce 1786. Současná podoba parku se rozkládá na 20 hektarech. K videní jsou zde vzácné stromy, barevné rybky a prasátka. Návštěvníci park využívají zejména k procházkám i relaxu a ke sportu. 


 

 

 

 

 

Park v Lužánkách je oblíbeným místě, kam lidé chodí relaxovat a sportovat. V roce 2015 zde město nechalo vybudovat veřejný elektrický gril, který je především v teplém počasí hojně využívaný. Nyní k němu přibyl další.

 

První veřejný gril v Lužánkách se stal velmi oblíbený a zájemce o jeho pronájem musel správce parku často odmítat. Proto se město rozhodlo v jeho blízkosti postavit druhé grilovací místo, které budou moci návštěvníci parku využívat. 

 

Princip pronájmu bude stejný jako u stávajícího zařízení, tedy pomocí online rezervačního systému. Placení je jednoduché pomocí sms. Za 2 hodiny grilování zájemci zaplatí poplatek 50 Kč. 

 

Nový veřejný elektrický gril stojí na stejném místě jako ten původní v blízkosti zastávky Pionýrská. Správcem je Veřejná zeleň města Brna, která se stará o celý park Lužánky. Veškeré informace najdete na webu https://www.vzmb.cz/verejny-gril/

 

Cena za zakoupení a instalaci veřejného elektrického grilu byla 394 tisíc korun. Celkově jsou k dispozici v Lužánkách 2 veřejné grily a na Špilberku jeden. Na přehradě je celkem 7 veřejných grilů. 

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Brno.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz