Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Místo do spalovny zpátky do bytů. Nepotřebný nábytek v Brně putuje k potřebným

10.11.2017 | Denik.cz

nabytekStarý nábytek, který už nezapadá do módních trendů a lidé jej proto mění za nový, se často dostává do sběrných středisek. Tam ale nekončí. Firma Sako jej společně s úředníky magistrátu předává v projektu Re-Nab dál potřebným.


Brňané do sběrných středisek od června přinesli téměř set kusů nábytku. „Ten pomohl čtyřiapadesáti potřebným rodinám k zařízení bytů. Město ušetřilo přes šestnáct tun odpadu,“ uvedl náměstek primátora Martin Ander.

Lidé mohou nábytek donést na čtyři sběrná místa. „Najdou je v ulicích Hapalova, Veveří, Dusíkova a Jana Svobody. Z hygienických důvodů nemůžeme přijmout pouze čalouněný nábytek,“ sdělil mluvčí Saka Martin Drozd.

Kam odvézt při stěhování sestavu skříní řešila před měsícem například Michaela Janebová. „Známí neměli zájem, tak jsme je odvezli do sběrného dvora. Nevěděla jsem, že si je odsud může někdo vzít a potěšilo mě to,“ svěřila se Brňanka.

Úspěch má i prodej použitých věcí, jako jsou sklenice, knihy nebo dekorace. Za ně získalo Sako už čtvrt milionu korun. Peníze putují na účet Veřejné zeleně, která za ně sází stromy i květinové záhony.

zdroj: brnensky.denik.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz