Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Nabídněte živočichům v přírodě misku s vodou

1.9.2023 | Zpravodaj Boskovice

Mnoho živočichů se v obodbí parného léta nemá kde osvěžit. Postačí postavit mělkou misku s vodou a kamínky či mechem vedle záhonu, na trávník, pod strom nebo vytvořit malé jezírko na své zahrádce. Pítko využijí nejen ptáci, ale i hmyz, ještěrky, slepýši a obojživelníci.  


Během letního období mají divoce žijící živočichové (hmyz, ptáci, ještěrky, slepýši, obojživelníci a jiní) často svá místa, kde se mohou napít. Trvá-li však sucho dlouho, přijdou o tyto přirozené zdroje. Proto bychom je mohli v zahradě, v parku či na sídlišti trochu podpořit. Hmyzu postačí položit mělkou misku s kamínky nebo mechem do kvetoucího záhonu nebo trávníku. Pro ježky, veverky a další drobné obratlovce můžeme misku s vodou umístit třeba na klidné místo pod keře. I ptáci často využívají pítka umístěná na zemi. Kvůli predátorům, jako jsou třeba kočky, jsou však pro ně vhodnější vyvýšená pítka, kde se cítí v bezpečí.

Máte-li možnost vybudovat v zahradě třeba i malé jezírko, je to vůbec to nejlepší. Pokud ne, velmi dobře funguje i větší nádoba s ponořenými květináči s vodními rostlinami umístěná v polostínu. Takovéto „jezírko“ můžete mít třeba i na balkoně! Vážky a šídla si zde vodu lehce najdou a my je z pohodlí domova můžeme pozorovat.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zpravodaj Boskovice

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz