Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Nové stromy v Brně poukazují na důležitost zeleně

15.2.2021 | Brno-střed

Teplárny Brno vysadily v brněnských ulicích nové stromy, které připomínají významnou událost. Společnost chtěla výsadbou stromů poukázat na důležitost zeleně ve městech. 


Po dohodě s radnicí Brno-střed vysadily Teplárny Brno v listopadu loňského roku deset platanů před areálem brněnského výstaviště a dalších třináct stromů na ulici Barvičova. Nové stromy upozorňují na významné devadesáté výročí společnosti Teplárny Brno. 

 

Výsadbou nových stromů se snaží společnost poukázat na důležitost ekologie, která je podstatná pro život ve městě. Podle odborníků jeden vzrostlý strom vyrobí denně kyslík pro tři lidi. I z tohoto důvodu se firma rozhodla rozšířit kapacitu brněnských zelených plic celkem o více než stovku nových dřevin. Nejenže vzrostlé stromy snižují v letních měsících teplotu v městské betonové džungli až o několik stupňů, ale fungují i jako filtr a pomáhají redukovat emise CO2. 

 

Přestože výroba tepla a elektrické energie zůstane asi vždy průmyslovým oborem, který ovlivňuje životní prostředí, právě značný důraz na ekologický aspekt se stal pro brněnské teplárny typickým od počátku až dodnes. Spuštění provozu na Špitále v roce 1930 znamenalo, že z Brna mohlo zmizet na sedm desítek továrních komínů. Až bude v následujících letech dokončena probíhající výměna zastaralých parovodů za moderní horkovodná, bude to stejné, jako by z Brna zmizelo na deset tisíc aut. 

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: brno-střed.cz

Zdroj fota: brno-střed

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz