Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Nový bezpečný podjezd pro cyklisty v Brně

16.9.2022 | Brno

Město Brno koncem letních prázdnin dokončilo stavbu podjezdu přes rušnou ulici Hladíkovu. Podjezd byl otevřen 1. září odpoledne. Město chystá i další podjezdy pro bezpečný pohyb cyklistů. 


Cyklistům, kteří projíždějí přes rušnou Hladíkovu se bude jezdit o kus lépe. Město dokončilo stavbu podjezdu, který má lidem na kolech či koloběžkách zajistit větší bezpečnost a autům pomůže v plynulejším provozu. První cyklisté podjedou Hladíkovu dnes odpoledne. Chystají se i další podjezdy pro bezpečnější pohyb na kole či koloběžce.

Nový podjezd ulice Hladíkovy na jihu města má za cíl poskytnout lidem snazší a bezpečnější cestu po cyklostezce podél Svitavy. Doteď museli rušnou čtyřproudovou silnici překonávat přes přechod pro chodce. Se stavbou podjezdu se začalo v březnu, dokončená byla v závěru letních prázdnin. Celkem vyšla přibližně na 16 milionů korun bez DPH.

Jedním podjezdem ale práce nekončí. Na významné evropské cyklotrase, která prochází městem, se nacházejí další místa, kde město plánuje odstranit překážky. Existuje například technická studie podjezdu pod Křenovou. Ten by měl vzniknout v koordinaci s rekonstrukcí ulice, která je plánována na rok 2025.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Brno.cz

Zdroj fota: MMB

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz