Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Pošlete své staré kolo do Afriky!

15.9.2023 | Brno

Brno vyzývá občany, aby svá nepotřebná jízdní kola zaslali do Afriky, kde najdou nové využití u afrických dětí. Nepořebná kola nebo cyklistický materiál můžete dopravit na výstaviště do pavilonu Y dne 21.-22. září a to od 14 do 18 hodin nebo dne 23. září od 10 do 18 hodin. 


 

Práší se na vaše staré kolo ve sklepě či garáži? Pošlete ho brázdit cesty do Gambie! Jízdní kola, pro která už nemáte využití, mohou africké děti přiblížit ke vzdělání díky projektu Kola pro Afriku. Jak se zapojit do sbírky a zároveň si doma uvolnit místo na nové cyklovybavení?

Princip projektu Kola pro Afriku je jednoduchý. Lidé věnují svá stará, často ne zcela bezvadná kola. Ta se opraví v sociální dílně v Ostravě nebo ve věznici v Heřmanicích a pak putují do africké Gambie, kde slouží žákům zapojených škol. Díky kolům totiž děti mohou překonat značné vzdálenosti mezi svými domovy a školami. Spolupracovníci projektu v Gambii se pak učí kola opravovat a servisovat tak, aby svému účelu mohla sloužit co nejdéle.

Zapojit se můžete i vy. Stačí nepotřebné kolo nebo cyklistický materiál dopravit do pavilonu Y na brněnském výstavišti 21. a 22. září od 14 do 18 hodin nebo 23. září od 10 do 18 hodin. Každý dárce dostane malou pozornost v podobě zvonku na kolo, lékárničky nebo reflexního přívěsku.

Do Gambie jsou nejvhodnější kola MTB 26" s ocelovým rámem, ale věnovat můžete i jiná. Ta, která se nehodí pro africký terén, opraví v sociální dílně v Ostravě a lidé si je pak mohou koupit na benefičním e-shopu www.kolaprokola.cz. Výtěžek pomáhá financovat celý projekt.

Podrobné informace o Kolech pro Afriku a celé sbírce najdete na webu www.kolaproafriku.cz.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: cosedeje.brno.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz