Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Půjčovny kol na nádraží jižní Moravy

21.4.2017 | České dráhy

kolaBřeclav, Veselí nad Moravou, Znojmo, Hodonín a Vranovice, v těchto vlakových stanicích si můžeme zapůjčit kolo na jižní Moravě. K dispozici jsou i koloběžky.


Jihomoravské půjčovny fungují celoročně, předloni otevřená ve Vranovicích je zájemcům k dispozici v průběhu hlavní cyklistické sezóny, tedy od 1. dubna do 31. října. Každé z míst pro výdej kol má svou otevírací dobu – zpravidla jsou ale otevřena od 7:00 do 17:00, viz www.cd.cz/cdbike.

Půjčovny kol ČD přinášejí cykloturistům řadu výhod při poznávání zajímavých míst. Stačí si naplánovat trasu, dojet vlakem do některé ze stanic, kde je půjčovna kol k dispozici, a dál se vydat po své ose. Cestující tak nemá žádné starosti s přepravou kola na místo výletu, ceny půjčovného jsou dostupné široké veřejnosti, navíc přeprava vypůjčených kol je na vybraných trasách zcela zdarma, stačí uhradit jízdné a předložit nájemní smlouvu. Zdarma je také uložení ve vybraných úschovnách ČD.

Zapůjčení kola je velmi snadné. Je potřeba mít u sebe dva platné osobní průkazy, složit zálohu 1 000 korun za jedno kolo, 2 000 Kč za dvě až pět kol, uzavřít smlouvu a po zaplacení půjčovného vyrazit. Zálohu cestující dostanou zpět po vrácení kola. Rezervaci kol lze zajistit také prostřednictvím e-mailu či telefonu.

Ceník za vypůjčení kol v půjčovnách v Jihomoravském kraji

max. 6 hod.

max. 12 hod.

1 den

2 dny

3 dny

4 dny

5 dní

6 dní

7 dní

přilba

sedačka

120 Kč

160 Kč

250 Kč

475 Kč

675 Kč

850 Kč

1 000 Kč

1 125 Kč

1 225 Kč

25 Kč

50 Kč

 

Při předložení In Karty s platnou slevovou aplikací nebo jízdního dokladu ČD (případně IDS JMK), který byl zakoupen do cílové stanice (případně zóny IDS JMK) v místě půjčovny získává cestující slevu 10 % (jízdní doklad musí být platný v průběhu 7 kalendářních dní před zápůjčkou). Při cestování ve vlacích ČD stačí uhradit pouze cenu za jízdné a předložit nájemní smlouvu, která opravňuje k bezplatné přepravě kola na vybraných tratích ve služebním oddílu nebo jako spoluzavazadlo. Další výhodou je možnost vrátit kolo v jiném místě než bylo zapůjčeno. Kromě míst na jižní Moravě – Mikulov na Moravě, Hrušovany nad Jevišovkou, Strážnice, jsou to také stanice Jindřichův Hradec, Třeboň a České Velenice v Jihočeském kraji.

Tratě s bezplatnou přepravou vypůjčených kol v osobních a spěšných vlacích:

  • trať 241 v úseku Moravské Budějovice – Znojmo
  • trať 244 v úseku Moravský Krumlov – Hrušovany nad Jevišovkou
  • trať 246 v úseku Znojmo – Břeclav
  • trať 248 v úseku Znojmo – Šatov
  • trať 250 v úseku Vranovice – Lanžhot
  • trať 255 v úseku Hodonín – Zaječí
  • trať 330 v úseku Staré Město u Uherského Hradiště – Břeclav
  • trať 340 v úseku Nesovice – Uherské Hradiště
  • trať 341 v úseku Staré Město u Uherského Hradiště – Bojkovice
  • trať 343 v úseku Javorník nad Veličkou zastávka – Hodonín

Spěšný vlak „Expres Pálava–Podyjí“ Brno – Břeclav – Mikulov na Moravě –Znojmo (–Šatov) nově i v neděli

Jižní Morava je doslova protkána atraktivními cyklotrasami a cyklostezkami. Stačí si vybrat, nasednout do zvláštního vlaku a vystoupit ve stanici, která bude nejvhodnější k napojení na vybranou trasu výletu. V dosahu je oblast Mikulovska, Znojemska i nedaleké Rakousko. Expres Pálava–Podyjí lze využít o víkendech a vybraných svátcích v době od 14. dubna do 1. října.

Sezónní cykloturistický vlak, který propojuje Brno, Břeclav, Mikulov na Moravě, Znojmo a Šatov, bude z  Brna hl.n. nově odjíždět až v 8:28, při nezměněném čase příjezdu do Šatova. Tím dochází ke zkrácení cestovní doby o 22 minut. Jízdní řád navíc bude stejný o sobotách i nedělích (v současnosti se o nedělích jezdí v pozdějším čase) a minulostí bude rovněž nedělní ukončení vlaku ve Znojmě. Z důvodu plánované výluky však tento spoj bude v průběhu léta měnit svou trasu, viz http://www.ceskedrahy.cz.

Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz