Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Stezka na brněnské přehradě ožije

22.3.2020 | Brno

Turistická pěší trasa na levém břehu přehrady se dočká rekonstrukce a terénních úprav, které zlepší špatný stav stezky. Termín zahájení stavby začne letos v březnu. Předpokládaný termín dokončení je koncem června 2020. 


 

Současný stav chodníku není vyhovující. V celé délce trasy je chodník příkrý, úzký a leží na hraně strmého svahu vedoucího do Brněnské přehrady. Špatný je také technický stav, jsou zde skalní výlezy, kořeny a různorodý povrch. Obousměrný provoz stezky je v mnoha místech nebezpečný. 

Úpravy se dotknou úseku od severního předpolí lávky pro pěší pod hradem Veveří přes Zouvalku, po stávající cestu vedoucí za bezejmenným vodoním korytem směrem k lodní zastávce Cyklistická a dále k restauraci. 

V nejstrmějších místech chodníku jsou navrženy stupně ocelových lávek s dřevěným pochůzným povrchem a dřevěným zábradlím. Celková délka opravovaného chodníku je 825 metrů. Celý úsek chodníku bude dva metry široky. Konstrukce chodníku vznikne dosypáním vrstvy štěrku s vrstvou drobného kameniva položenou na povrchu. 

Trasa vede přes významnou přírodní a geologickou oblast chráněného krajinného rázu v přírodním parku Podkomorské lesy. Nachází se rovněž v oblasti archeologických nálezů.

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Brno.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz