Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Studenti VUT mění odpad za nábytek

23.11.2020 | VUT Brno

Studenti VUT dokáží z plastu za pár hodin vytvořit užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb.


 

 

Díky práci brněnských studentů z nich po zbroušení a vylepšení vznikají jednoduché stolky nebo třeba držáky na kávu. Zatím se trojice kreativců pracující pod jménem Plastic Guys zaměřila na interiéry, v budoucnu chtějí ale dodávat i plastové obklady.

 

Z každé kavárny odpad nejprve roztřídí, rozemelou na granulát, následně zahřejí a slisují, čímž vzniknou pevné plastové desky. Každá taková pracovní deska je ručně vyrobená. V budoucnu chtěji vytvořit i certifikáty, kde bude uvedeno číslo dané desky a jméno zákazníka. Pokud kavárna nemá dostatek vlastního odpadu pro výrobu nábytku, studenti jí mohou pomoci. Za poslední rok a půl nasbírali odpad, a to nejen z gastronomie, ale také z kosmetického průmyslu.

Klíčové je podle mladých architektů správně roztřídit plasty podle skupin, na pevnou desku stolu je například ideální polypropylen. Z méně kvalitního odpadu pak vnikají tenčí desky, z nichž studenti vyřezávají zmíněné držáky na kelímky.

 

Studenti už se svým nápadem oslovili první zákazníky, i když zatím jde o jednotky klientů. Zájem o jejich recyklované zboží už projevily podniky z Brna, Prahy, Liberce či Vídně.

 

Výroba jedné stolní desky trvá i s následným chladnutím zhruba osm hodin.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Vutbr.cz

Zdroj fota: pixabay.com

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz