Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

V Brně začal prodej živých vánočních jedliček v květináči

10.12.2021 | Nadace Veronica

Už více než 20 let si lidé v Brně mohou zakoupit živý vánoční stromek. Tato vánoční jedlička v květináči je výjimečná tím, že jí po Vánocích vrátíte zpět do lesa a to při jarní výsadbě, která se uskuteční 9. dubna 2022. Cena jedličky je 135 Kč a k vyzvednutí je v dobročinných obchodech Nadace Veronica (ulice Pekařská 38 nebo Palackého třída 25).


Koupíte si vánoční jedličku v květináči?
Projekt živých vánočních stromků má v Brně už více než dvacetiletou tradici. Koordinuje jej organizace Rezekvítek a jedličky pochází od Lesů města Brna. Většina stromků se každý rok prodá prostřednictvím dobročinných obchodů Nadace Veronica. Přijďte si pro ně na Pekařskou 38 a na Palackého třídu 25 v Brně každý všední den po-pá 9-18h.

Kolik stojí jedlička?
Cena stromku je 135 Kč. V ceně je i návod, který obdržíte při vyzvednutí, a účast na jarní výsadbě zpět do lesa, která se uskuteční 9. dubna 2022. Při vyzvednutí si můžete na odnos jedličky koupit tašku z kompostovatelného bioplastu za 10 Kč. Mnohem raději ale budeme, když si donesete vlastní tašku.

Kde si ji vyzvednu?
Zaplacené stromečky si můžete vyzvednout v obchodech Nadace Veronica na Pekařské 38 nebo Palackého třídě 25. Návod péče o jedličku stáhnete ZDE. 

Kdy si ji vyzvednu?
Kdykoliv v otevírací době obchodů (po-pá 9-18h). Výdej probíhá v nadačních obchodech po celou otevírací dobu po-pá 9-18. Jedličky jsou k dispozici do 23. prosince nebo do vyprodání zásob.

 

Soutěž: Vyfoťte svou jedličku v květináči! Fantazii se meze nekladou! 3 vítězné vylosované fotografie získají: Hostětínský mošt, určovací klíče od Rezekvítku nebo poukaz v hodnotě 200 Kč do obchodu Nadace Veronica. Soutěž probíhá v této skupině:  ZDE .

Chcete darovat vysazení jedličky jako dárek?
Za 249 Kč darujete vysazení jedné jedličky na jaře do lesa a my Vám zašleme dárkový certifikát e-mailem. Pokud chcete uvést jméno obdarovaného na certifikátu, zašlete nám jej na e-mail nadace(zavináč)veronica(tečka)cz. Po vysazení v dubnu 2022 Vám pošleme foto Vaší jedličky. Pro uhrazení příspěvku za vysazení a dárkový certifikát zvolte prosím vpravo nahoře tlačítko s nastaveno částkou "249 Kč". Při koupi více certifikátů prosím zadejte dar za každý zvlášť.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Nadace Veronica

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz