Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Vyškov potěší obyvatele novým víceúčelovým hřištěm na sídlišti Dukelská

26.9.2018 | Vyškov

pískoviště na dětském hřišti

Ve Vyškově byla ukončena třetí, závěrečná etapa regenerace sídliště Dukelská. Kromě opravených chodníků, nové zeleně i osvětlení poteší obyvatele víceúčelové hřiště s parkourovým koutkem.


Z dalších desítek metrů zmizely asfaltové chodníky, které nahradila zámková dlažba. Změnil se systém pěších cest, vznikly nové trasy s mlatovým krytem. Zlepšily se možnosti sportovního vyžití v lokalitě. Děti při seskoku z herních atrakcí chrání pryžová štěpka. Některé zelené plochy se dočkaly obnovy a doplnění o další zeleň. Nechybí nové lavičky a odpadkové koše. Závěrečná etapa regenerace sídliště Dukelská, která se týkala vnitrobloku mezi Sportovní a Jarní ulicí, je u konce.

Navázala na předchozí dvě úspěšné etapy a kromě jiného se významně postarala o stávající, už nevyhovující hřiště. Nově na něm jde hrát tenis, volejbal, nohejbal i malá kopaná. Jednotlivé sporty mají odlišné lajnování, aby to bylo pro sportovce přehledné.Součástí sportoviště je i odpočinková plocha u jednoho z rohů.

Na hřišti jsou nově umístěné dvě branky o rozměrech 2 krát 3 metry, každá s integrovaným basketbalovým košem. Celé hřiště je oplocené do čtyřmetrové výšky a byl u něj vybudován prostor pro nejmenší děti. Ty tak budou nově řádit na houpadlech nebo balanční kladině. Mrštné sportovce, kteří rádi překonávají nejrůznější venkovní překážky, potěší i parkourový koutek.

Ze sídliště rovněž zmizely kovové věšáky na prádlo, které dnes už nikdo nevyužívá, úprav se dočkaly i nevyhovující opěrné zídky. Vznikly také nové propojovací trasy, díky kterým se děti a jejich rodiče dostanou na plochy s atrakcemi. Předláždění na zámkovou dlažbu a zúžení na šířku dvou a půl metru se dočkal i chodník ve směru k venkovním schodům nákupního střediska v Letní ulici.

Přibylo devět kusů laviček a několik odpadkových košů, stožáry veřejného osvětlení pak mají nová ekonomická svítidla.

První etapa regenerace sídliště se uskutečnila v roce 2015, druhá fáze následovala loni. Zatímco první nejvíc myslela na školáky a prostřednictvím venkovních posilovacích strojů také na dospělé, druhá etapa cílila nejrůznějšími herními prvky výhradně na nejmenší děti. Všechny tři etapy nicméně například obnovou zeleně, vytvořením klidových ploch nebo opravou poškozených chodníků myslely na všechny generace.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Dukelská skončila. Potěší opravené hřiště nebo parkour.

Zdroj fotky: www.pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz