Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Vyškov přidal kontejnery na papír a plast

25.7.2018 | Vyškov

Odpady VyškovZástupci odboru životního prostředí městského úřadu poslední týdny sledovali a fotografovali stav separačních hnízd ve Vyškově. Město od července zvýšilo počet kontejnerů, v ulicích města se objevilo 11 nových žlutých kontejnerů na plasty a 21 modrých na papír.

Nově tak bude v ulicích města ve 117 separačních hnízdech 116 kontejnerů na bílé sklo, stejný počet na barevné sklo, 140 kontejnerů na papír a stejné množství kontejnerů na plasty a nápojové kartony.

Není to jediná změna, se kterou radnice přichází. Každý Vyškovan už zřejmě zažil situaci, kdy došel k popelnicím a bylo plno. Měl dvě možnosti: udělal pár kroků navíc k jinému hnízdu, nebo pytel s odpadky jednoduše položil na zem. „Byl určený úklidový pracovník, který na základě našich požadavků exponovaná místa obcházel a situaci řešil. Nebylo to ovšem denně a logicky nemohl pojmout všechno. Nyní se bude řekněme mobilní úklidová četa s multikárou objevovat v ulicích města každý den. Věříme, že i tento krok pomůže,“ zdůraznil vedoucí odboru životního prostředí Jiří Kutálek.

„Kontejnery jsou opatřené srozumitelnými pokyny, jak se má s odpadem nakládat. Lepenkové krabice je nutné rozkládat, plastové lahve sešlápnout. Dalším velkým problémem je pak to, že lidé u kontejnerů odkládají objemný odpad, který má přitom končit na sběrném dvoře. Je jen na nás, jak bude okolí popelnic vypadat,“ upozornil vyškovský místostarosta Karel Jurka. 

Redakčně upraveno.

zdroj: /www.vyskov-mesto.cz

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz