Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Za rybami už v létě. Zoopark Vyškov pracuje na novince

30.5.2018 | Vyškov

Zoopark VyškovLoni to byly stovky andulek, které létají nad hlavami návštěvníků, letos se zájemci naopak podívají, co se děje pod vodou. Na zajímavost a pestrost života sladkovodních ryb se totiž pro letošek zaměřuje Zoopark Vyškov.


Expozici nazval trefně Pod hladinou a půjde o hlavní tahák nadcházející sezony. Novinkou navazuje na zaměření zahrady na domestikovaná zvířata.

Expozice vzniká od dubna na travnaté ploše u vstupu do zooparku. „Venkovní devadesátikubíkové jezírko a pohled pod vodu v suterénní pozorovatelně ukáže celoročně život ryb našeho pásma v jejich přirozeném prostředí. Stavba vzniká v nové části zahrady za pokladnami. Pod úroveň terénu se návštěvníci dostanou jak po schodišti, tak bezbariérově po rampě,“ oznámila investiční referentka zooparku Dagmar Nepeřená.

Návštěvníci tak budou sledovat dvěma velkými okny život typických sladkovodních ryb. „Máme za to, že mnohé druhy lidé ani moc neznají, určitě půjde o další zajímavou atrakci,“ věřila zástupkyně ředitele Nepeřená.

Vedení zooparku se inspirovalo mimo jiné v plzeňské zoologické zahradě, kde mají expozici Česká řeka, která formou naučné stezky přibližuje život v jednotlivých rybích pásmech typické české řeky od jejího pramene až k ústí. K vidění jsou kapři, štiky, pstruzi, užovky, raci, vydry a desítky dalších živočichů i rostlin. „Naším přáním je mít kromě ryb v expozici rovněž i obojživelníky,“ naznačila Nepeřená.

Obsazení expozice konzultují s rybáři. „Samozřejmě je to pro nás zase něco nového, takže sbíráme potřebné informace. Řešili jsme, které druhy mohou být spolu. I třeba dva sumci by si vadili,“ upozornila zástupkyně ředitele.

Nová expozice má být hotová na konci června. „Stavební práce od dubna lehce omezují pohyb v zoologické zahradě. Pevně ale věříme, že odměnou pro návštěvníky za drobné omezení bude velmi zajímavá expozice,“ dodala k letošní investici Nepeřená.

Zdroj: http://www.vyskov-mesto.cz/za-rybami-uz-v-lete-zoopark-vyskov-pracuje-na-novince/d-1123090

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz