Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Znojmo: Adoptujte si strom v Kolonce

16.4.2018 | Znojmo

sakuraMěsto Znojmo opět nabídne stromy k adopci – tentokrát ty v parku Kolonka ve vnitrobloku ulic Pražská, Slovenská a Jugoslávská, kde aktuálně probíhá revitalizace. Strom si mohou adoptovat obyvatelé města, spolky, školy, instituce i firmy. Adopci město spustí v pondělí 9. dubna od 12:00, výsadba stromů proběhne v květnu.

„V minulých letech jsme se při revitalizaci Městského parku setkali s pozitivní reakcí. Bylo vidět, že lidi zajímá jejich prostředí a chtějí se podílet na tom, aby bylo lepší,“ říká starosta Znojma Jan Grois. Peníze z adopce totiž poputují na pořízení nových stromů, popřípadě na péči o ně. „Každý se na výsadbě svého stromu může také sám podílet,“ dodal starosta Grois. Samotná výsadba stromů proběhne v sobotu 12. května. 

V kolonce bude možné adoptovat 36 stromů z celkových 52 nově vysazovaných a 6 stromů, které již vysazené jsou (sakury). Za symbolickou částku 1.000,- Kč obdrží dárce certifikát o adopci stromu a přímo u stromu bude upevněna pamětní tabulka se jménem dárce. Jedna osoba nebo instituce může adoptovat pouze jeden strom. Všichni zúčastnění tak mohou vyjádřit svůj pozitivní vztah k životnímu prostředí, ke svému městu a zanechat odkaz budoucím generacím. 

Adopce bude spuštěna v pondělí 9. dubna ve 12:00 hodin. Všechny informace o adopci budou od téhož dne zveřejněny na stránkách www.znojmo-zdravemesto.cz v záložce Adopce stromů v Kolonce, kde najdou zájemci i mapu stromů, která bude průběžně aktualizovaná o již obsazené stromy. Více informací podá i koordinátorka projektu Zdravé město Znojmo Soňa Bystřická (sona.bystricka@muznojmo.cz).

Stromy k adopci podle druhů:

o   Javor klen (Acer pseudoplatanus) – 6 stromů

o   Katalpa trubačovitá (Catalpabignonioides) – 7 stromů

o   Ořešák královský (Juglansregia) – 2 stromy

o   Dub letní (Quercus robur) – 5 stromů

o   Lípa obecná (Tiliavulgaris) – 2 stromy

o   Sakura (Prunusserrulatakanzan) –14 stromů z nové výsadby, 6 stromů již vysazených

Revitalizace parku v Kolonce začala již v roce 2016, kdy zde bylo otevřeno nové street workoutové hřiště. V loňském roce bylo rozšířeno a doplněno stávající dětské hřiště. V březnu letošního roku začala Městská zeleň Znojmo s kácením stromů, které znalecký posudek označil jako nevyhovující. Následovat bude výsadba nových stromů. Obmění se také mobiliář, a to stávající lavičky a odpadkové koše. V roce 2019 je v plánu s revitalizací pokrač

zdroj: www.znojmocity.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Nejčtenější v jihomoravském kraji:

Filtryvody.cz