Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Boskovice mají nový ekologický typ kontejnerů. Sesbírané věci pomáhají dalším lidem!

15.3.2019 | Boskovice

V Boskovicích společnost TextilEco a.s. instalovala ve středu 13. 3. 2019 první tři sběrné kontejnery, kterým se přezdívá tučňák. Nové kontejnery slouží k odkládání bytového textilu, oděvů, tašek, obuvi, hraček a knih. 


Firma TextilEco a.s. funguje pro obce a města již 10 let. Zabývá se svozem a recyklací oděvů, obuvi a hraček. Kontejnery sesbírají vaše nepotřebné věci, které by zbytečně ležely doma. Věci díky kontejnerům dostanou nové ekologické využití.

 

TextilEco a.s. se přirozeným způsobem postará o to, aby se věci dostaly zpátky k lidem. Takhle dává věcem druhý život a díky získaným financím z recyklace podporuje neziskové a charitativní projekty.

 

Mimo globální organizaci jako Unicef Česká republika a Lékaři bez hranic je hlavní donátor Nadace SOVA, ta finančně pomáhá dětem a lidem s talentem, kteří se ocitli v nouzi v České republice i na Slovensku. Z toho důvodu na kontejnerech najdete logo nadace se sovou.

 

Firma si k výročí nadělila ve spolupráci s Fakultou strojního inženýrství při VUT nový typ kontejneru, který svým vzhledem připomíná tučňáka. Autorem tohoto projektu je talentovaný student posledního ročníku Peter Anderle.

 

Kontejnery mají velmi pozitivní významný vliv na kvalitu životního prostředí. 

 

TextilEco a.s. umísťuje klasické bílé kontejnery s logem sovy po více než 2 850 obcí v České republice i na Slovensku. Firma své první nové typy kontejnerů umístila v Boskovicích, kde byla založena. 

 

Redakčně upraveno. 

Zdroj: Boskovice.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Nejčtenější v jihomoravském kraji:

Filtryvody.cz