Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Brno má centrum k předcházení vzniku odpadů

15.7.2019 | Brno

Společnost SAKO zahájila spolupráci s brněnským magistrátem a společně otevřeli centrum, kam lidé mohou vyhodit nepotřebný nábytek nebo vybavení do domácnosti. 


 

 

Veškerý dále použitelný nábytek různého materiálu, ale také drobnosti z domácnosti mohou obyvatelé Brna odevzdat na šesti sběrných střediscích. Dále jej odbor sociální péče nabídne potřebným k vybavené sociálních bytů. Ze čtyř míst, kam mohou lidé nosit použitelné věci, bylo míst rozšířeno na šest. 

 

Začátkem července k tomu otevřeli informační centrum, kde se může veřejnost dozvědět více. Informační centrum se nachází na ulici Orlí 8 a má otevřeno od pondělí do pátku v čase 9 až 17 hodin. 


Díky těmto projektům, které dávají druhý život starším věcem, bylo poskytnuto zaměstnání za podpory úřadu práce 16 lidem s handicapem. 

 

Nepotřebné věci mohou lidé odnést do sběrných středisek Hapalova, J. Svobody, Dusíkova, Okružní, Veveří a Ukrajinská. Dále by projekt chtěli rozšířit o tzv. re-shop, kde by použitelné věci mohli lidé nejen donášet, ale i kupovat. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: brno.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz