Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Hustopeče zahajují nový školní rok zprovozněním bezplatného školního autobusu

3.9.2018 | Hustopeče

školní autobus zdarma

Odlehčit automobilové dopravě během ranní i odpolední špičky a zpříjemnit dětem dojíždění do školy. To jsou hlavní cíle nové bezplatné autobusové linky, která v Hustopečích zahájí svůj zkušební provoz 3. září. Kromě dětí a jejich rodičů ji mohou využívat i ostatní cestující.


V pondělí 3. září vyjede z autobusového nádraží školní autobus. Zastaví na deseti zastávkách, které pokrývají nejobydlenější lokality ve městě, vysadí děti u škol a vrátí se zpět. Cílem autobusové linky je ulevit dopravě v ranní špičce a pomoci rodičům bezpečně dopravit své děti do školy nebo školky. Podle vedení města bude nová linka určena i pro seniory, kteří ji mohou využít například k cestě do lékárny nebo lékaři poblíž Žižkově ulici. 

Oproti původnímu návrhu došlo z bezpečnostních důvodů k drobným úpravám trasy autobusu, takže do něj budou cestující nyní nastupovat pouze z chodníku a nikoliv přímo z komunikace. Nová trasa nabízí dětem z lokality Záhumenice možnost nastoupit na ulici Javorová nebo Polní. Doprava bude zdarma. Pro zvýšení bezpečnosti bude navíc v autobusu bude vždy přítomný strážník nebo pracovník úřadu.

Pro pohodlné cestování seniorů připravuje město Hustopeče i dotovanou službu s názvem Senior taxi. Vedení radnice uvedlo, že rozdíl mezi autobusem a Senior taxi bude v tom, že taxi si můžete objednat kdykoliv během dne, kdežto školní autobus vyjede pouze jednou denně podle jízdního řádu.

Linka školního autobusu zahájí v pondělí 3. září svůj tříměsíční zkušební provoz. O dalším pokračování rozhodne její vytíženost.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Od pondělí 3. září můžete nasednout do školního autobusu

Zdroj fotky: www.pixabay.com

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz