Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Kyjov bude již brzy svítit modernějí, úsporněji a chytřeji

11.9.2018 | Kyjov

Ve vybraných ulicích v Kyjově bude během září dokončena modernizace veřejného osvětlení. Nehospodárné sodíkové lampy nahradí úsporná LED svítidla, jejichž intenzitu bude možné regulovat na dálku.


V měsíci srpnu začaly stavební práce na výměně části veřejného osvětlení v Kyjově. V první etapě, která byla zahájena 20. srpna, došlo k demontáži téměř 50 sloupů veřejného osvětlení a osazení sloupů nových. V druhé etapě, která začala na začátku měsíce září, dojde k výměně 271 kusů svítidel ve vybraných ulicích města Kyjova. Tato etapa bude probíhat do konce měsíce září.
Výměna se týká ulic Stražovská, Stražovská (za nemocnicí), Svatoborská, Tyršova, Brandlova, Nětčická, Nětčická (garáže u hřbitova), Karla Čapka, Koliba, Mezivodí, Růžová, Janáčkova, dotkne se také Sídliště Zahradní a části Sídliště Za Stadionem. Osvětlení v dalších ulicích bude modernizováno v příštích letech.

Stávající sodíkové lampy jsou na pokraji životnosti, oproti novým svítidlům s moderní LED technologií jsou navíc značně nehospodárné. Výměnou zastaralých lamp město ušetří minimálně 35% dosavadních nákladů.

Nová svítidla budou plně regulovatelná, to znamená, že na dálku bude možné upravovat intenzitu osvětlení. Inteligentní lampy se navíc v budoucnu mohou stát například zdrojem pro bezplatné připojení k Wi-Fi síti, nebo umožní nabíjení mobilních telefonů, případně elektromobilů, či napojení kamerových systémů.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Kyjov vymění většinu pouličních svítidel a Výměna veřejného osvětlení za úsporné proběhne v srpnu a září

Zdroj fotky: www.pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz