Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Letošní novinky ve vlakovém jízdním řádu jihomoravského kraje

1.1.2019 | České dráhy

vlakové koleje Jízdní řády vlakové dopravy v Jihomoravském kraji budou letos ovlivněny především výrazným omezením provozu stanice Brno, hl.n.,  která bude kvůli rozsáhlé rekonstrukci neprůjezdná ze severního směru. Těšit se však můžeme na modernější vlaky a znovuobnovení provozu oblíbeného cyklovlaku mezi Brnem a Znojmem.


Omezení provozu hlavního nádraží v Brně

Zatímco na některé spoje nebude mít rekonstrukce brněnského nádraží vliv, v jízdních řádech všech vlaků, které přes Brno projíždí, dochází letos k výrazným změnám. Namísto ve stanici Brno, hl.n. budou tyto spoje zastavovat v jiných brněnských nádražích. Největšími provizorními dopravními uzly jsou železniční stanice v Židenicích a v Králově poli. Mezinárodní rychlíky, přijíždějící od Prahy, nyní zastavují na dolním nádraží poblíž autobusové stanice Zvonařka. Některé regionální vlakové linky jsou po dobu trvání výluky nahrazeny autobusy.

Modernizace tratí a nasazení nových vlakových souprav

I během letošního roku bude pokračovat obnova a modernizace vozového parku Českých drah. Z Brna se tak cestující mohou těšit na pohodlnější osobní vlaky například do Vysokých Popovic, Miroslavi, Tišnova či Veselí nad Moravou a moderní nízkopodlažní spěšné vlaky a rychlíky do Olomouce.

Nedávno provedená modernizaci trati spojující Břeclav se Znojmem přispěla k výraznému změnšení doby jízdy mězi těmito městy a umožnila častější využívání modernějších vlakových souprav. Po roční přestávce se navíc mohou místní obyvatelé i turisté těšit na obnovení provozu oblíbeného cykloturistického expresu Pálava-Podyjí, který bude spojovat Brno s Břeclaví, Mikulovem, Znojmem a Šatovem o víkendech a státních svátcích mezi 19. dubnem a 29. zářím.

Zdroj fotky: www.pixabay.com

Zdroj: Novinky ve vlakovém jízdním řádu pro rok 2019 v Jihomoravském kraji

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz