Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Nové vyhlídkové posezení na Helgolandu v Brně

19.8.2019 | Brno-střed

Brno dokončilo úpravu dalšího prostranství pro veřejnost. Již od června může veřejnost využít novou vyhlídku s posezením a nově vysázenou zelení v oblasti zvané Helgoland na jižní části Brna v lokalitě Žlutý kopec. 


 

Úpravy významného krajinného prvku Helgoland při Vaňkově náměstí provádi Brno-střed postupně už od roku 2006. Letos byla dokončena poslední úprava prostranství. Úpravy zahrnovaly vyčištění území od odpadů a náletové vegetace a poté byly vytvořeny parkové cesty s povrchem ze štěrkodrti a dvě přístupová schodiště. Na vrcholku vznikla nová vyhlídka s krásným výhledem na Staré Brno a jižní Moravu, na které jsou umístěny akátové lavice a stůl. V okolí pak byly vysázeny dřeviny včetně pokryvných keřů a trvalek.

 

První místostarosta městské části Brno-střed věří, že se parčík kolem Helgolandu stane hojně navštěvovaným odpočinkem nejen pro obyvatelé, ale také i pro návštěvníky blízkého Masarykova onkologického ústavu. 
 

Do poslední fáze úprav území investovalo Brno-střed zhruba 800 000 korun. Během léta budou na místě doplněny informační panely, označující zajímavé body v okolí. 
 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: brno-střed.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz