Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

O nás


Zelené noviny nejsou noviny Strany zelených. Založila je a s podporou externích poradců provozuje podnikatelka, daňová poradkyně a publicistka Jana Konečná, aby podpořila zelenou politiku a úsilí zelených politiků. Dále provozuje zpravodaj Kohoutovice.org a informační portály Jakpodnikat.cz a Duchody-duchodci.cz. Členka Zelených, spoluzakládala občanské sdružení Pro Kohoutovice. Kontaktní údaje viz Kontakt.
 

Na podporu zelené politiky

Zelené noviny mají podpořit zelenou politiku. “Zelená politika je pro mě soubor činností, zaměřených na udržitelnost života i celé planety. Stranu zelených a řadu ekologických organizací a iniciativ považuji za hybnou sílu, která nutí ostatní politické strany věnovat se i zelené politice. A tam, kde jsou Zelení ve vedení obcí a měst, jsou výsledky zelené politiky i vidět: voda se jímá na střechách paneláků, jako v Brně-Novém Lískovci, snižuje se energetická náročnost obecních budov jako v Mšenu, spalovny přestávají být přijatelným řešením pro odpady jako v Boršicích, budují se cyklostezky, rybník a tůně jako v Modřicích, staví se kompostárny jako v Kladrubech, šalinkarta na městskou hromadnou dopravu pro občany Brna je o třetinu levnější. Občané oceňují práci zelených politiků a opakovaně jim dávají mandát.,” říká Jana Konečná.
 

Co najdete v Zelených novinách

Zelené noviny zpřístupňují na jednom místě články z nejrůznějších novin a zpravodajů, ze stranických portálů a z webů nejrůznějších občanských spolků a iniciativ. Přinášejí informace o činnostech, které podporují zelenou politiku.   

 

Politika může být zelená a má smysl ji podporovat. 

(Visited 3 times, 1 visits today)

Co se dělá pro životní prostředí:

Nejčtenější v jihomoravském kraji:

Filtryvody.cz