Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Občané Blanska si mohou vypůjčit knihu v knihobudce

8.9.2022 | Blansko

Město Blansko se rozhodlo využít zrušenou telefonní budku na ulici Rožmitálova a proměnilo jí v knihobudku, kde si knihu může kdokoli vypůjčit, přečíst a následně vrátit. Jedná se o druhou knihobudku ve městě. První slouží hospitalizovaným pacientům v areálu Nemocnice Blansko.


Každý čtenář čas od času řeší, co si počít s knihami, které už přečetl. Nemá je kam dát a rád by je přenechal někomu dalšímu. Právě k tomuto účelu nyní slouží knihobudka nedaleko blanenské knihovny.

Možná jste se na výletě v jiných městech setkali s knihobudkami. Jsou většinou umístěné v bývalých telefonních budkách, které už dávno neslouží svému původnímu účelu. Mnoho měst si za tímto účelem nechává vyrobit různé skříně a poličky, aby bylo knihobudek víc.

My jsme první knihobudku zřídili před pár lety v areálu Nemocnice Blansko, aby sloužila hospitalizovaným pacientům i lidem, kteří čekají na vyšetření.

Nyní jsme využili zrušenou telefonní budku vedle prodejny Albert v Rožmitálově ulici a proměnili ji v novou knihobudku. Naším cílem je nechat ji žít svým vlastním životem. Stane se místem, kde si můžete knihu vzít, přečíst si ji a zase vrátit. Stejně tak si ji můžete nechat a na oplátku do ní přinést jinou.

Knihobudka by měla sloužit jako výměnné místo, ne jako odkladiště. Proto vás prosíme, abyste případné větší množství knih nenechávali u ní, ale přivezli nám je do knihovny. Knižní dary stále přijímáme, ale máme na ně určité nároky, například by neměly být poškozené vlhkostí či jinak znehodnocené. Kdybyste nám chtěli nějaké knihy darovat, kontaktujte nás prosíme přes FB, na telefonním čísle 516 410 101, nebo na e-mailu informace@mk.blansko.cz.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Blansko.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz