Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Obec Kratochvilka vysázela desítky nových ovocných stromků

12.2.2019 | Kratochvilka

Na začátku prosince se Krajské sdružení MAS a obec Kratochvilka postarali o výsadbu ovocných dřevin v lokalitě Kopce. Akce probíhala součástí mezinárodního projektu Rakouska a České republiky s názvem Klimagreen (klimatická zeleň), který je realizován součástí programu projektu ,,Milión stromků pro krajinu". Cílem projektu je navrátit tradiční odrůdy ovocných dřevin do krajin. 


Dne 8. 12. 2018 proběhla v lokalitě Kopce výsadba ovocných dřevin pod záštitou Krajského sdružení MAS a obce Kratochvilka. Akce byla součástí mezinárodního projektu Rakouska a České republiky s názvem Klimagreen (klimatická zeleň), který je realizován v rámci programu projektu „Milión stromů pro krajinu“, jehož cílem je návrat zejména tradičních odrůd ovocných dřevin do kulturní krajiny.

 

Vysazeno bylo více jak 60 ovocných dřevin. Hlavně odrůda slivoní, třešní, višní a moruše. Účastníci měli připravené drobné občerstvení, čaj a svařák. Po skončení akce bylo možné opéct špekáčky a brambory na ohni. Fotografie z celé zdařilé akce jsou možné vidět na webových i facebookových stránkách obce Kratochvilka. 

 

Redakčně upraveno. 

Zdroj: Zpravodaj Kratochvilka 

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz