Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Oblíbené trhy se ve Vyškově konají znovu jednou za dva týdny

11.4.2018 | Vyškov

Zvykli si na ně, v letošním roce se proto na jejich pořádání nic zásadního nemění. Poslední březnovou středu se tradiční trhy na Masarykově náměstí uskuteční poprvé. Konat se budou ve stejné frekvenci jako loni: jednou za 14 dní vždy ve středu.

Zájemci si znovu nakoupí uzeniny, ovčí i kozí sýry, různé druhy pečiva, ořechy, koření, zeleninu nebo třeba zahrádkářské sazenice i proutěné zboží. Záležet bude na sezonní nabídce. Trhovci se do centra města sjíždějí od roku 2013, jde tedy o šestou sezonu. „Prodejci do města jezdí rádi a Vyškované si na trhy konané na náměstí rychle a rádi zvykli. Nicméně s ohledem na to, co všechno se s jejich provozováním v minulosti řešilo a jak vypadaly kroky spojené s elektronickými pokladnami, jsme rádi, že trhy ve Vyškově vůbec máme. Je z naší strany samozřejmě i dál zájem, aby si svou pozici zachovaly,“ poznamenal vyškovský místostarosta Břetislav Usnul.

Připomněl, že prodejci jsou seznámení s organizací parkování, která souvisí s rekonstrukcí plynovodní sítě a předlážděním na Masarykově náměstí. „Ačkoliv se vozovky nebo trojúhelníkového středu náměstí zásahy netýkají, organizátory trhů jsme stejně jako loni o situaci pochopitelně informovali. Zájem mají, počítají s tím. Využijí veřejných parkovišť, kterých je v okolí dostatek,“ upřesnil místostarosta.

Garantovaný prodej je od devíti ráno do čtyř hodin odpoledne. „Začínají nicméně prodávat o něco dřív, někteří trhovci zase odjížděli až třeba v šest hodin. Samozřejmě záleží na zájmu nakupujících. Je snahou nabízet zejména zemědělské produkty,“ popsal Usnul.

Připomněl, že pokud nějaký lokální prodejce o trhy projeví zájem, může se obrátit na Turistické informační centrum. „Kontakt na organizátora trhů mu rádi předáme,“ ujistil místostarosta Usnul.

zdroj: www.vyskov-mesto.cz

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz