Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Obyvatelé Hodonína mohou třídit plechovky

6.10.2020 | Hodonín

Od začátku září mají žluté kontejnery na plastový odpad rozšířené využití. Nově slouží i pro nápojové plechovky. Tohle nové využití mohou používat i obyvatelé Hodonína. 


 

Během minulého měsíce byly kontejnery označeny nálepkou, která na tuto možnost upozorňuje. V porovnání s ostatními obalovými materiály, je totiž hliníková plechovka zcela recyklovatelná a opakovaně použitelná bez zhoršení kvality. Vzhled k době jejího rozkladu, která činí i několik set let, tak tříděním pomáháme především naší přírodě.

 

Nápojové plechovky jsou díky svým příznivým vlastnostem jedním z nejoblíbenějších obalových materiálů. Přitom z ekologického hlediska je právě hliník vůbec nejhorším nápojovým obalem. Už přu výrobě jedné nápojové plechovky vznikne až trojnásobně více odpadu než hliníku. V porovnání s ostatními obalovými materiály je plechovka 100% recyklovatelná a donekonečna použitelná bez zhoršení kvality. Pro životní prostředí má tak opodstatněný význam každá recyklovaná plechovka. Proto se i město Hodonín snaží v příležitosti ke třídění odpadu zlepšovat a od 1. září 2020 mají občané možnost vhazovat nápojové plechovky do žlutých kontejnerů (u pytlového svozu do žlutých pytlů).

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Hodonín.eu

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz