Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Pohořelice se zapojily do kampaně Nepetuj

14.10.2018 | Pohořelice

Kampaň Nepetuj má za cíl snížit produkci jednorázových plastů. Může k ní přispět každý zakoupením lahve na víc použití nebo opětovným naplňováním PET lahve. Na Brněnsku se do kampaně zapojilo i město Pohořelice a obec Pasohlávky, nabídnou proto občanům zdarma speciální etikety.


Město Pohořelice se stalo partnerem kampaně #NEPETUJ. Kampaň #NEPETUJ vznikla v reakci na letní ECO song „Léto bez plastů“, kdy velké množství lidí začalo bádat po tom, jak sami mohou ovlivnit snižování produkce plastových obalů. Kampaň #NEPETUJ má za cíl snížit produkci PET lahví a také, jak symbolika v logu kampaně naznačuje, měnit myšlení lidí ve vztahu k zodpovědnosti za odpad, který každý z nás produkuje.

Zapojte se s námi do kampaně #NEPETUJ!

Není nám lhostejné životní prostředí a stále narůstající náklady za svoz odpadů, proto jsme se rozhodli, že se staneme partnerem ekologické kampaně #NEPETUJ a pokusíme se o změnu.

Co má kampaň za cíl?

Hlavní myšlenkou kampaně je snížit produkci jednorázových PET lahví a zároveň jít ostatním lidem příkladem. Například tím, že si zakoupíte lahev na více použití nebo samotnou PET lahev několikrát naplníte.

Jak se zapojit do kampaně?

Pro každého zájemce máme na městském úřadě přichystány etikety #NEPETUJ, které si můžete bezplatně vyzvednout, nalepit na svoji lahev a jít příkladem svému okolí. Poté je možné načíst QR kód z etikety a na webu http://www.nepetuj.cz/ zapsat počet naplnění lahve. 
Díky tomu budeme schopni světu říci, kolik jste vy, naši občané, ušetřili PET lahví.

Proč se zapojit?

Každý z nás může ovlivnit to, co po něm zůstane dalším generacím. Kampaň #NEPETUJ může být jednou z cest, jak jen nečinně nepřihlížet globálnímu problému.

Co získám zapojením do kampaně?

Kromě dobrého pocitu z toho, že podpoříte životní prostředí, se můžete registrací své etikety zapojit do soutěže o věcné ceny od partnerů kampaně #NEPETUJ. Více informací naleznete na webu http://www.nepetuj.cz/.

Kde si vyzvednout etikety?

Na Městském úřadě Pohořelice, odboru životního prostředí, Vídeňská 699, Pohořelice, Ing. Galiová, tel. 720 071 497, email: ivana.galiova@pohorelice.cz.

Zdroj: http://www.pohorelice.cz/mesto-pohorelice-se-pripojilo-ke-kampani-nepetuj

Zdroj fota: pixabay.com

Redakčně upraveno.

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz