Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Předváclavský víkend plný zábavy ve Slavkově u Brna

16.9.2022 | Slavkov u Brna

Slavkov u Brna zažije od pátku 16. září do neděle 18. září mnoho zábavy! Návštěvníky čeká bohatý program - obří nafukovací modely vesmírných těles, výstava ovoce a zeleniny od slavskovských zahrádkářů, digitální dílna FabLab a nebude chybět ani tradiční Václavský jarmark. Přijďte se podívat! 


Obří nafukovací modely vesmírných těles z brněnské hvězdárny. Mobilní digitárium s promítáním pořadů o vesmíru, vědecké pokusy v režii populárního zábavního parku Vida!. Kreativní dílny od centra volného času Lužánky. Nebo digitální dílna FabLab, kde se děti budou moci seznámit s moderními technologiemi ve výrobě. Oblíbená výstava ovoce a zeleniny od slavkovských zahrádkářů. Nejen tento program obohatí tradiční Václavský jarmark, který se uskuteční v sobotu 17. září od 9.00 do 16.00 v zámeckém parku.

 

Návštěvníci se kromě chytré zábavy můžou těšit také na cimbálovou muziku. V zámeckých konírnách zase budou k vidění soutěžní návrhy nové školy všech zúčastněných studií. V plánu je také křest druhého vydání knihy o Václavu Robertovi Kounicovi od slavkovského spisovatele a politického vězně Oldřicha Klobase.Od pátku 16. září až do neděle 18. září se můžete přijít také pokochat výpěstky zahrádkářů ze Slavkova a okolí. Tradiční výstava ovoce a zeleniny bude otevřená od 9 do 17 hodin, s tím že v pátek bude určena pro školní skupiny. Spolu s hlavní expozicí ovoce, zeleniny a vazeb floristek si návštěvníci prohlédnou expozice včelařů, kaktusů, motýlů, bylinek a trvalek. Děti MŠ a žáci ZŠ výstavu doplní svými výtvarnými pracemi na téma „Krása a zdraví ze zahrady“.

Opravdovým klenotem je pak sobotní prodej jablečného moštu, pravých švestkových povidel, jablek od pěstitele ze Střílek z letošní úrody, včelařské produkty místních včelařů. Posedět můžete u dobrého vína s přáteli a ochutnat pravý burčák od vinaře. Připravena bude také ochutnávka jablečných dezertů. Na Václavském jarmarku si můžete zakoupit dekorativní řemeslné výrobky, různé pochutiny a nápoje. Vstup je zdarma.

Sobotnímu programu bude předcházet páteční akce zaměřená na děti ze slavkovských škol a školek. Děti se budou moci místo vyučování zúčastnit všech vzdělávacích aktivit, které pro ně připraví oblíbené populárně-naučné instituce. V parku pak budou nafukovací modely svítit až do 22.00. V osm hodin večer vás zveme na společné rozsvícení jakýchkoli světelných, nehořících, bodů (lampióny, mobily, baterky, světelné meče…).

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Slavkov.cz

Zdroj fota: Slavkov.cz

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz