Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Slavkov u Brna šetří životní prostředí s elektronickým kioskem

10.3.2019 | Slavkov u Brna

Místo klasické úřední desky v papírové podobě má Slavkov u Brna nový elektronický kiosek, který je umístěn na Palackého náměstí, vedle historické radnice. Elektronický kiosek zcela nahradil klasickou úřední desku. Město se tak rozhodlo, aby šetřilo životní prostředí. Během roku se spotřebuje nejen na úřední desku řada papírů. To je díky elektronickému kiosku pasé. 


Obyvatelé Slavkova si mohou na novém kiosku prohlédnout polední menu místních restaurací, úřední desku, kalendárium akcí, adresář kontaktů, tipy na výlety i aktuální informace z radnice a města Slavkov. Nejen to je možné naleznout na kiosku, který je umístěn na Palackého náměstí. Dotykový panel obyvatelům umožňuje jednoduše prohlížet web města, zámku a dalších příspěvkových organizací i dalších informačních serverů. 

 

Tajemník úřadu Bohuslav Fiala uvedl, že v nadcházejících týdnech bude další elektronický kiosek úmístěn v Husově ulici. Dotykový panel umožňuje pohodlně prohlížet dokumenty, včetně jejich vyhledávání. Pracovník úřadu věří, že si na novinku obyvatelé Slavkova brzy zvyknou a město tak bude lépe komunikovat a sdělovat podstatné informace nejen z méstského úřadu. Město Slavkov uvedlo, že velmi rádi od obyvatel Slavkova ocení nápady na vylepšení kiosku. 


Elektronický kiosek města slouží také pro turisty, kteří zde naleznou informace o ubytování, restauracích, tipech na výlety u nás i v okolí a mnoho dalšíího. 

 

Redakčně upraveno. 

Zdroj: Slavkov.cz
 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz