Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Stromová alej pro nově narozené děti se v Kyjově rozroste

6.8.2019 | Kyjov

Alej života lemující cyklostezku spojující vesnici Nětčice s Bohuslavicemi čítá už na sedm desítek stromů. V uplynulých třech letech je postupně vysadili rodiče a věnovali svým nově narozeným dětem. Alej se letos na podzim znovu rozšíří až o 25 stromů. 

 


 

Vy můžete být u toho! Alej života 2019 je určená všem maminkám a tatínkům, kterým se v letošním roce narodilo nebo teprve narodí miminko. 

 

Výsadba aleje se uskuteční v sobotu 2. listopadu od 14 hodin a plynuje rozšíří stávající alej ve směru na Bohuslavice. S ohledem na omezenou kapacitu se dostane maximálně na 25 nejrychleji přihlášených. 

 

Steně jako v uplynulých letech se rodiče na výsadbě budou spolupodílet částkou ve výši 500 Kč, což odpovídá zhruba polovině ceny stromu. Technické služby ke každému stromu bezplatně dodají podpůrné kůly a cedulku. Následně záleží na rodičích, co na cedulce bude uvedeno, např. jméno a datum narození dítěte, nebo iniciály a rok narození, či krátký citát. 

 

Údržbu stromů v aleji života zajišťují pracovníci technických služeb, stejně tak náhradu, pokud by náhodou došlo k tomu, že nějaký ze stromků uschne. 

 

Zájemci mohou nyní vyplnit přihlašovací formulář a ten následně přinést osobně na podatelnu, která se nachází v přízemí radnice, nebo ho zaslat na e-mail - t.blazek@mukyjov.cz Ing. Tomáše Blažka z odboru majetku, kterého můžete také kontaktovat telefonicky na tel. 518 697 473 v případě dotazů. 

 

Redakčně upraveno. 

Zdroj: Město Kyjov

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz