Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Studenti v Hodoníně pomáhají zkrášlit město

24.7.2019 | Hodonín

Padesát studentů středních a vysokých škol se přes letní prázdniny zapojili do projektu Studentské zelené město a přispějí ke zkrášlení Hodonína a k údržbě zeleně. Práce probíhá ve dvou turnusech, za což obdrží odměnu. První turnus proběhl 8.7.2019. 


 

Projekt je určen studentům ve věku od 16 do 19 let, kteří chtějí udělat něco prospěšného pro město Hodonín a současně si vylepšit svůj finanční rozpočet. Studenti pomáhají uklízet hlavně zelené prostory. Pracují každý den pět hodin denně a za hodinu práce obdrží 80 korun, což za dvoutýdenní turnus dělá celkem 4 tisíce korun. 

 

Tento projekt slaví letos 23. narozeniny. Minulé léta byl o brigádu ze strany studentů velký zájem, dokonce se sepisovaly pořadníky, loni se poprvé nepodařilo naplnit třetí turnus. Letos v menší míře ve městě pracují také studenti z okolí Hodonína. Nenaplnění třetího turnusu se letos opakovalo. 

 

Studenti pracují ve skupinkách pod dohledem vedoucích, o pomůcky a odvoz materiálu se stará společnost Tespra. Pracovní doba brigádníků je od sedmé do dvanácté hodiny na různých místech po městě. Nejčastěji se to týká místa lesoparku, kolem garáží na Kapřiskách či Kauflandu, vytipované jsou i lokality na ulici Bratislavské, kolem Hotelu Krystal, Nesytu, u sběrného dvora, hřbitova a další. 

 

Druhý turnus se zahájí 22. července. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: hodonin.eu

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz