Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

V Brně mají nový způsob sečení trávníků

8.6.2019 | Brno

V městské části Brno-střed se obhospodařuje celkově 75 hektarů zelených ploch v centru. Kvůli klimatickým extrémům za poslední roky věnují větší pozornost k udržení kvality travnatých ploch i v době, kdy jim nesvědčí. Letos to není poprvé, co upravují pracovní postupy úprav trávníků. 


Městská část se také stará o velké travnaté plochy v parku na Moravském náměstí, pod Janáčkovým divadlem, v Bjornsonově sadu, na Kraví hoře, při Bakalově nábřeží nebo u Anthroposu. Na starosti má i menší travnaté plochy, např. mezi bytovými domy na ulicích Veletržní, Úvoz, Tučkova, uprostřed Konečného náměstí nebo na sídlišti ve Štýřicích. 

 

Díky nynějším klimatickým podmínkám včetně globálního oteplování vedou nové technologie k udržování travnatých ploch. Za poslední roky se stalo velkým trendem omezení pokosů trávníků v závislosti na jejich aktuálním stavu. To znamená, že pokud tráva není dostatečně vzrostlá, neseče se. 

 

Druhá varianta sečení trávníků je mozaikové, které dovoluje na vybraných místech vykvést rostlinám, čímž se trávníky stávají odolnějšími a potravou pro hmyz. Tohle sečení trávníků se provádí např. před BVV, v Bjornsonově sadu, na Kraví hoře, Žlutém kopci a na některých plochách ve Štýřicích. Letos se mozaikové sečení trávníků bude provádět i na dalších plochách, jako při ulici Barvičova a ve Štýřicích. 

 

Protože většinu travnatých ploch nelze zavlažovat, aby se nemusela využívat pitná voda, existuje jediná cesta, jak je udržet přes celé letní období alespoň trochu zelené, a to zabezpečí omezení nadbytečného sekání. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Brno-střed.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz