Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

V Brně si cestující mohou jízdenku zaplatit ve voze pohodlně kartou

7.8.2019 | Brno

Cestující si nyní v autobusech 76 mohou zakoupit jízdenku pomocí karty. Po novém roce, tedy na jaře roku 2020 přibydou tři tisíce dalších validátorů. Chytrý systém vyhodnotí nákupy za celý den a z karty strhne částku za jízdenku, která je pro cestujícího finančně nejvýhodnější. 

 


 

Nové validátory jsou opatřené jak označovačem na papírové jízdenky, tak displejem, ke kterému stačí přiložit platební kartu. Při nástupu do autobusu cestující přiloží kartu a systém mu automaticky započte základní jízdenku na hodinu za 25 Kč. Při výstupu z autobusu musí znovu přiložit kartu k validátoru pouze ten, který jede kratší dobu a má zájem o jízdenku za 20 Kč. 

 

Elektronické odbavování cestujících je nastaveno tak, že cestujícímu na konci dne na základě jeho jízd vybere tu nejvýhodnější variantu. „Pokud pojede člověk během dne čtyřikrát, nezaplatí čtyři hodinové jízdenky za sto korun, ale systém mu započte jízdenku celodenní za 90 korun,“ dodal vedoucí tarifního oddělení Vít Prýgl.

 

V pilotním režimu cestující vyzkouší validátory už po Novém roce, kompletně se systém spustí na jaře. Náklady činí za celý systém téměř 65 miliónů Kč. Podobného komfortu by se měli lidé dočkat i mimo Brno. 

 

Redakčně upraveno. 

Zdroj: Brno.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz