Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

V Jihomoravském kraji otevřeli další semínkovnu, tentokrát ve městě Rajhrad

5.5.2019 | Rajhrad

V Jihomoravském kraji v části Brno-venkov ve městě Rajhrad se v březnu otevřela nová Semínkovna! Paní z místní knihovny vyšla vstříc všem obyvatelům a s laskavým svolením umístila do knihovny box v rámci celorepublikového projektu Semínkovna. Městská knihovna se v Rajhradě nachází na adrese Masarykova 459.


Celorepublikový projekt započal v České republice již v roce 2015 s cílem podpořit svobodné sdílení osiva, semenaření a přírodního zahradničení. Každý mikroregion, který se do projektu zapojí, se pak snaží zachovat takové odrůdy, které se v dané lokalitě daří pěstovat, a to i bez přidané chemie. 


Nadšení zahrádkáři zde v Sdemínkovně mohou mezi sebou bezplatně sdílet osivo ze svých zahrádek. Osivo by mělo být výhradně v ,,BIO" kvalitě, tedy nemořené a z chemicky neošetřovaných rostlin. 


Semínka jsou v knihovně nabízena bezplatně v malých dávkách pouze pro osobní spotřebu. Je zakázáno množit semena z hybridních rostlin, "vyběhlic" a semínka z dýni a cuket, pokud na zahrádce máte více odrůd, než jen jednu! Poslední pravidlo v téhle semínkovně je takové, že si můžete odnést 3 sáčky semínek a část rostlinek nechat růst zase jen na semínka, která na příští rok přinesete zpátky pro další vášnivé zahradníky. 

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Rajhradský zpravodaj

Zdroj fota: pixabay.com
 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz