Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Vyškov dává novou šanci nepotřebným věcem – Centrum ReUse

22.11.2022 | Vyškov

Město Vyškov otevřelo novou službu ReUse ve sběrném dvoře. Lidé zde mohou odložit věci, které již nepotřebují a dát jim tak druhou šanci.


Zatímco jedni už je nepotřebují, druzí by pro ně ještě využití našli. Společnost RESPONO, a. s. otevřela ve sběrném dvoře ve Vyškově první ReUse Centrum, ve kterém je možné odložit již nepotřebné, ale stále funkční věci, které zde budou připraveny pro případné nové majitele.  

Smyslem centra, které je od září ve zkušebním provozu, je předcházet vzniku zbytečného odpadu a umožnit opakované použití vyřazeného movitého majetku. Občané mohou na vyhrazeném místě ve sběrném dvoře odkládat věci, o které již nestojí a za jiných okolností by skončily v kontejneru. Současně se tyto věci zpřístupní osobám, jež o ně mají zájem. 

Příjem i výdej věcí se řídí určitými pravidly a provozním řádem, přednost mají věci na zařízení a vybavení domácnosti, naopak není možné odložit například elektrozařízení, oblečení nebo rozměrnější nábytek (viz podrobný seznam níže). Přinést i odnést věci si mohou zájemci zcela zdarma. Příjemce nicméně za převzetí může zaplatit dobrovolný příspěvek, který společnost RESPONO, a. s. využije na podporu ekologické výchovy ve Vyškově nebo ke zlepšení služeb ReUse Centra.

Provozní doba ReUse Centra 

(je totožná s provozní dobou sběrného dvora na ulici Cukrovarská 486/16):

 

Úterý       8.00-17.00
Čtvrtek    8.00-17.00
Pátek       8.00-15.00
Sobota     7.00-13.00

V ReUse Centru je možné odložit:

 • zejména věci pro zařízení a vybavení domácnosti - keramické, porcelánové i skleněné nádobí, hrnce, plechy na pečení, talíře, hrníčky, příbory, sklenice, obrazy, rámy, vázy, dekorace do domácnosti, květináče, mechanické domácí strojky, přepravky, bedny, mechanické nářadí, mediální produkty (CD, DVD, videokazety), hračky, sportovní potřeby a vybavení, kola, koloběžky, lyže, snowboardy, knihy, časopisy, kamna, kbelíky, zahradní náčiní, zahradní dekorace a doplňky, vybavení pro chov domácích zvířat (klece, akvária), drobný nábytek (židle, stolky, skříňky, poličky, nečalouněná křesla), bižuterii 
 • věci musí být předány čisté, ve funkčním stavu a bez zjevného napadení parazity, škůdci nebo infekcemi hub a plísní


V ReUse Centru není možné odložit:

 • jakékoliv elektrozařízení (elektroniku, elektrické přístroje a spotřebiče), textilní výrobky, oděvy a obuv, čalouněné věci, rozměrný nábytek, čalouněný nábytek

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: vyskov-mesto.cz

Zdroj fota: Město Vyškov

Více informací najdete v rubrikách:  Reklama

  Co se dělá pro životní prostředí:

  Nejčtenější v jihomoravském kraji:

  Filtryvody.cz