Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Zapoj se do brněnského projektu Zalejme strom!

29.7.2019 | Nela Procházková

V Brně vznikl projekt s názvem ,,Zalejme"! Jedná se o projekt, díky kterému mohou lidé, kteří se zapojí, společně zachránit až tisíce stromů. Nejen, že zachrání stromy, ale také ušetří vodu. Spousta použitelné vody mizí v kanalizaci a zároveň usychá tisíce stromů. 


 

Odbornící z Veřejné zeleně města Brna stromy zajistí, aby se každá kapka vody, kterou přispějete, maximálně pro stromy využila. Zakladatelé projektu nově vyvijí mobilní aplikaci, ve které všichni uvidí zalité stromy a mohou zalévat nezalité. 

 

Na webu projektu je dostupná mapa stromů, ve které jsou vyznačené všechny stromy zapojené do projektu. Stromy jsou po celém Brně a v mapě je uveden i počet stromů v dané lokalitě.  Do projektu se může zapojit kdokoliv, stačí následovat tři jednoduché kroky! 

 

Tři jednoduché kroky k zachránění stromu.. Krok č. 1 Ušetři vodu! - nejlepší je zalévat stromy použitelnou vodou bez tuků a chemikálií, ale je i spousta jiných možností, jak vodu ušetřit. Stačí dát PETku do nádržky na WC nebo zkrátit sprchování a hned je ušetřená voda pro několik stromů na zalití. Krok č. 2 Najdi a zalej strom! - mapa ukáže všechny stromy v okolí a barevně zvýrazní ty, kterým stačí díky přípravě pouze asi třetina vody. Takových stromů zatím moc není, ale ty ve stínu nebo, když mají u sebe vysokou trávu, vrstvu mulče jsou také vhodné k zalití. Krok č. 3 Sdílej a pozvi své přátelé! - existuje tisíce stromů, které je třeba občas zalít. Tak projekt sdílej mezi své přátelé, sdílej na sociálních sítích, propaguj, kde se všude dá. Stromy to samy nezvládnou! 

 

Více informací o projektu najdete na webu - zalejme.cz

 

 

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz