Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Znojmo má veřejné griloviště s výhledem na řeku Dyji

13.10.2021 | Znojmo

Město si pro obyvatele připravilo novinku babího léta - grilování s výhledem na řeku Dyji. Posezení s grilem se nachází v zákoutí louky u sedlešovického mostu. Zapůjčení je pro všechny zdarma a rezervace probíhá prostřednictvím telefonního kontaktu. 


Nejen krásné výhledy na řeku Dyji, ale i vůni grilovaných dobrot si můžete nově užívat v zákoutí louky u sedlešovického mostu. Právě tam v posledních dnech vyrostlo moderní veřejné griloviště, které je možné celoročně využívat na grilování s rodinou nebo třeba s přáteli.

 

„Nejrůznější formy outdoorové gastronomie jsou v posledních letech ve velké oblibě. Nejen pro ty, kteří bydlí v bytech nebo nemají prostor k vlastnímu grilu, jsme vytvořili veřejné griloviště v takové podobě, jako fungují i v jiných městech. Očekáváme, že jej nebudou využívat jen turisté přijíždějící z jiných regionů, ale také zejména Znojmáci. Věřím, že takto strávený čas nebude jen gurmánským zážitkem, ale i chvílí pro odpočinek. Je pravděpodobné, že v případě velkého zájmu do budoucna vytipujeme lokace, kde by mohlo další griloviště nebo piknikové místo vzniknout,“ informuje o novince Jakub Malačka, starosta města Znojma.

 

Veřejně dostupné griloviště nabízí jak ocelové ohniště s grilem, plochu pro přípravu pokrmů po stranách betonové konstrukce, tak samozřejmě posezení. Zápůjčka je pro všechny zdarma, a to v turnusech po třech hodinách na základě rezervací prostřednictvím telefonního kontaktu, který je dostupný na informačním panelu u griloviště a na webu Znojemské Besedy. „Právě díky rezervacím u nás nebude platit, kdo dřív přijde, ten dřív griluje. Chceme, aby si grilování mohl každý naplánovat podle vlastního programu, a aby nedocházelo k časovým střetům zájemců. Zjišťovali jsme zkušenosti provozovatelů v jiných městech a tento způsob je pro návštěvníky, ale i pro bezpečnost okolí nejlepší. Díky rezervacím budeme mít přehled, kdy je gril využíván a můžeme tím jeho provoz regulovat pro případ nepříznivého počasí,“ vysvětluje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

 

Samotné ohniště bude v běžném stavu uzavřené zámkem. Klíče k zpřístupnění je možné po dohodě rezervace vyzvednout v Turistickém informačním centru na ulici Obroková. „Vzhledem k tomu, že od Nového roku budeme provozovat také nové turistické informační centrum v areálu Louckého kláštera, počítáme s přesunutím rezervačního místa právě tam, kde to budou mít návštěvníci vzdálené pouze pár desítek metrů,“ doplňuje František Koudela. Spolu s klíčem bude mít zájemce k dispozici instrukce jakým způsobem je možné gril používat. V okolí griloviště jsou nově zřízené také mobilní toalety a odpadkové koše, které budou pravidelně vyváženy.

Informace o způsobu, termínech rezervace a podmínkách využívání griloviště naleznete na webu www.znojemskabeseda.cz.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Znojmo

Zdroj fota: Znojemská Beseda

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz