Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Znojmo odstraní plevel pomocí páry

7.6.2023 | Znojmo

Znojmo myslí ekologicky, proto i letos k likvidaci plevele používá horkou páru bez použití chemikálií, které s sebou nesou řadu negativních účinků.


 

Ani letos se v centru města nebudou používat žádné herbicidy. Plevel mezi dlažbou na chodnících nebo na náměstích se bude likvidovat ekologicky horkou párou. Začne se příští týden.

Použití herbicidů patří mezi běžné a nejúčinnější postupy k hubení nežádoucího plevele. Jejich používání se ale neobejde bez vedlejších negativních účinků. Znojmo proto v centru použití chemikálií omezuje a jde jinou cestou. Vysokotlaký stroj na hubení plevele funguje na principu horké páry a žádné chemikálie nepotřebuje. Město si službu objednává u společnosti FCC, s.r.o, provádí se zpravidla dvakrát za sezónu. 

Technologie je využívána i k jiným účelům. Čistí se s ní zastávky MAD, olejové skvrny po vinobraní nebo graffiti. Minulý týden byl stroj použit na čištění kontejnerů na svoz bílého a směsného skla, v době koronavirové pandemie se s ním zase například dezinfikovaly lavičky. 

V roce 2022 vyšlo čištění město na asi 240 tisíc korun, z toho necelých dvě stě tisíc byly náklady na likvidaci plevele v MPR.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Znojmocity.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí:

Nejčtenější v jihomoravském kraji:

Filtryvody.cz