Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Zoo Hodonín se pyšní mládětem vlka hřívnatého

24.3.2021 | Zoo Hodonín

Zoo Hodonín je jednou z nejmladších zahrad v republice. Vznikla v roce 1977 a k vidění bylo tehdy pouze pár druhů zvířat, např. domácí zvířata, šelmy a malé opice. V současné době zahrada chová 800 kusů našich i evropských zvířat ve 230 druzích. 

 


 

Na sklonku loňského roku se v hodonínské zoo narodilo mládě vlka hřivnatého (Chrysocyon brachyurus). Chovný pár, který je přivedl na svět, je již pokročilého věku, i přesto se desetiletá samice a o dva roky starší samec, stali rodiči. A to již popáté. „Po konzultaci s koordinátorkou chovu jsme je nechali spojené i v období páření. Šance, že samice zabřezne, byla minimální. Proto byl tento vrh pro nás překvapením,“ vysvětluje zooložka Lenka Štursová.

 

Mláděti se daří dobře, nachází se ve společném výběhu s rodiči, kteří se o něj vzorně starají. „Má za sebou očkování a odčervení a čeká je ještě přeočkování,“ doplňuje dále zooložka.

Kromě mateřského mléka se živí potravou, kterou mu rodiče vyvrhnou. Jakmile mládě povyroste, o jeho dalším umístění rozhodne již zmíněná koordinátorka chovu, která určí, do které zoo zvíře půjde.

 

Vlci hřivnatí jsou velmi plachá a na stres citlivá zvířata a jejich odchov z tohoto důvodu bývá komplikovaný. Rušivé vlivy se totiž nedají nikdy zcela eliminovat. „Celkem se narodila dvě mláďata, ale podobně jako u předchozího vrhu před třemi lety jedno z mláďat nepřežilo,“ uvádí Štursová. „Svou vinu na tom nesou i někteří návštěvníci, kterým neuniklo, že se v ubikaci něco děje, a pohybovali se i přes zákaz v distanční zóně bezprostředně u výběhu. Zvýšený ruch samici vyděsil natolik, že následně mládě usmrtila. Proto prosíme návštěvníky, aby do budoucna respektovali všechny zákazy a nařízení, které jsou v zoo umístěny vždy na viditelném místě, abychom podobným situacím předešli,“ uzavírá Štursová.

 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Zoo Hodonín

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz