Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Kobylí otevírá netradiční kruhová rampa

26.10.2018 | dagmars

Kruhová vyhlídky, rozhlednaV rámci oslav 100. výročí založení československé republiky bude dne 27.10.2018 slavnostně otevřena netradiční rozhledna v Kobylí na jižní Moravě. Rozhledna kruhového tvaru je bezbariérová, bez schodů a informační systém, který je jeho součástí, odkazuje na růst této malebné vísky.


Na Jižní Moravě, ve vinařské obci Kobylí vyrostla rozhledna, kterou obes sama investovala. Architekti pojali tuto stavbu netradičně, s ohledem na ráz krajiny. Rozhledna má tvar kruhové rampy a leží 334 m.n.m.. Je to nejvyšší bod v širokém okolí a leží přímo na Kobylím vrchu, zvaném Homole, který je osázený vinicemi. 

Rozhledna je postavena z dřevěných hranolů a více jak 1000 dřevěných prken. Součástí je i informační systém s časoprostorovou liií, která odkazuje na růst Kobylí. 

Vzhledem k pojetí stavby je přístu bezbariérový a i cyklisté mohou na kole vyjet až k vrcholu, ze kterého je vidět na Pálavu, Lednicko - valtický areál či Malé Karpaty.

Slavnostní otevření této stavby je součástí oslav ke 100. výročí založení republiky, a to již tuto sobotu 27.10.2018 ve 13:00.

Zdroj foto: http://www.kobyli.cz/slavnostni-otevreni-rozhledny

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Nejčtenější v jihomoravském kraji:

    Filtryvody.cz